Ввезені в Україну авто для вільного обігу мають відповідати екологічним нормам не нижче «ЄВРО-5»

 

З 1 січня 2016 року відповідно до діючого законодавства пропуск на митну територію України для вільного обігу транспортних засобів нових та таких, що були у використанні, здійснюється за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5». Виняток складають транспортні засоби, які ввезені на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно.

Митниці ДФС у рамках своїх повноважень здійснюють перевірку відомостей про рівень екологічних норм автомобілів, які вказані в документах, контролюючи таким чином виконання імпортерами вимог статті 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

Враховуючи це, громадяни, які ввозять на територію України автомобілі для вільного обігу, повинні підтвердити рівень відповідності транспортних засобів екологічним нормам.

Документом, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб («ЄВРО-2» - «ЄВРО-6» або іншому рівню) є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України. Позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

При цьому, на транспортні засоби, які ввозяться в Україну з іншою метою, ніж для вільного обігу, зазначені вимоги не поширюються.

 

 

Ввоз в Украину автомобилей из США потребует замены фар

 

Ввоз автомобилей из США для дальнейшего использования их на территории Украины потребует замены фар и обязательного наличия противотуманных фар.

 

Как сообщила пресс-служба Министерства инфраструктуры Украины, к такому решение пришли участники заседания рабочей группы по решению проблемных вопросов сертификации колесных транспортных средств, которые происходят или произведенные в США, под председательством заместителя министра Юрия Лавренюка.

 

Так, в ходе заседания после длительной дискуссии был достигнут консенсус относительно упрощения процесса оценки колесных транспортных средств, которые произведены или происходят из США.

 

"Согласно альтернативным директивам Европейского Союза, мы можем не требовать замены лобового стекла и ремней безопасности, однако замена передних осветительных приборов, повторителей поворотов и наличие противотуманной фары должны быть обязательными для автомобилей американского производства", - сообщил Ю.Лавренюк.

 

Наработанное решение будет передано уполномоченному органу - ГП "Госавтотрансниипроект" - для разработки проекта технического заключения относительно применения объективных доказательств соответствия ремней безопасности, безопасности стекла и стекломатериалов транспортного средства, которые поставляются из стран, не являющихся договаривающимися сторонами Женевского соглашения 1958 года и государствами-членами ЕС в соответствии.

 

Проект технического решения, предоставленный "Госавтотрансниипроектом", будет рассмотрен и принят членами специальной рабочей группы уже на следующем заседании рабочей группы по совершенствованию процесса оценки соответствия колесных вышеуказанный транспортных средств.

 

 

Нагадування! До відома декларантів і митних брокерів [упаковки, етикетки, марки акцизного податку]

 

 

Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує суб’єктів ЗЕД, які імпортують на територію України упаковки, етикетки, марки акцизного податку та інші подібні товари про те, що при декларуванні вказаних товарів у митному режимі тимчасового ввезення на безоплатній основі на підставі зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо комерційної операції та які у подальшому будуть вивезені за межі митної території України разом з відповідними товарами, переміщення яких є комерційною операцією, відомості про відповідний зовнішньоекономічний договір (контракт), умовами якого передбачені комерційна операція щодо основних товарів та безоплатне переміщення таких інших товарів, вносяться до графи 44 митної декларації під кодом документа "4000" відповідно до Класифікатора документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012р. №1011 (некласифікований зовнішньоекономічний договір (контракт).

 

При вивезенні таких товарів разом з товарами, переміщення яких є торговою операцією, відомості про відповідні договори (контракти) зазначаються в загальному порядку.

 

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області